LAKTAČNÍ PORADENSTVÍ

Kojení neznamená pro miminko pouze příjem potravy, během něj se vytváří i vztah mezi matkou a dítětem. Přispívá ke společné psychické pohodě, snižuje bolest, stres a dítě uklidňuje. Kojení je důležité pro zdraví dítěte, vývoj jeho mozku, čelistí a dýchací soustavy. Má také nezanedbatelné benefity pro zdraví ženy. Mateřské mléko je naprosto jedinečné a ničím nenahraditelné. Obsahuje mnoho antibakteriálních, antivirových, imunitu podporujících a bolest tlumících látek.

To, co ovlivňuje kojení je především sám porod a bezprostřední čas po něm. Tento čas, kdy všechny jeho reflexy vedou ke kojení, je velmi důležitý. Pokud je tento proces jakýmkoliv způsoben narušen, může pro ženu a dítě znamenat problémy při kojení, žena snáze podlehne pocitu, že dítě nedokáže uklidnit, nakojit a uspat.

Kojení je naprosto přirozená věc. Přesto většina žen z porodnice odchází s problémy při kojení, jako je bolestivost bradavek, špatné přisátí miminka, které má vliv na množství vypitého mléka, jež může vést k tomu, že miminko má hlad a je plačtivé.

Většina žen si nechce připustit, že tak přirozená věc jim nejde, nebo že cítit bolest při kojení je normální, pak se zbytečně trápí matka i miminko.

Problémy při kojení mohou nastat i daleko později, v několika týdnech nebo měsících života dítěte.

Co spolu můžeme řešit?

  • Bolestivé bradavky
  • Zánět prsu, ucpané mlékovody
  • Přisátí miminka
  • Nízkou tvorbou mléka – miminko nemá dostatečný příjem
  • Dokrmování pomocí laktačních pomůcek
  • Příkrmy
  • Zastavení tvorby mléka při ukončení kojení nebo ztrátě miminka

Budeme hledat vždy příčinu problému a dlouhodobé řešení pro spokojenost vaši i miminka.

Cena:

600 Kč  hodina, součástí jsou laktační pomůcky, podpora na telefonu, půjčení knihy Praktický návod na kojení – Andrea Poloková.

První schůzka trvá obvykle 1 až 2 hodiny, následující (kontrolní) do 1 hodiny. Účtuji každou započatou půl hodinu.

Proplacení laktačního poradenství poskytuje zdravotní pojišťovna VZP 111, VOZP 201, ZPŠkoda 209, ZPMVČR 211. 
Podmínky čerpání naleznete na webu vaší pojišťovny.

Cestovné v rámci Pardubic – zdarma.

Cestovné mimo Pardubice – 8 Kč/km.