O MNĚ

Mým posláním a darem je probouzet vnitřního průvodce – léčitele, kterého máme každý uvnitř nás, a to buď při individuálních terapiích, víkendech pro ženy nebo přípravě k porodu.

Několik let se potkávám s těmi, kteří touží najít harmonii ve svém životě, hledají cestu uzdravení na fyzické i duševní úrovni skrze sebepoznání, sebepřijetí a léčení příčin nerovnováhy.

Je mnoho faktorů, které ovlivňují kvalitu našeho bytí. Výchova, strava, spánek, naše práce, vztahy…

Za roky práce s lidmi, kteří trpěli nějakou nemocí, psychickou nebo emoční nerovnováhou, přitahováním nevyhovujících situací nebo vztahů do života, neplodností a problémy s partnery, jsem vypozorovala, že jeden z největších vlivů na náš život má období početí, porodu a kojení. Jak se tyto události dějí, má zásadní vliv na to, jak bezpečný vnímáme svět, jaký vztah máme nejen se sebou, ale i s rodiči a našimi dětmi. Proto mé kroky a poslání vedou k začátku – k zrození nového života na svět.

Pět let se věnuji individuálním terapiím, nepracuji s žádnou naučenou technikou, tato možnost uzdravování mi přišla při šamanských ceremoniích v džungli v Peru. Moje vnímání a cítění prohloubilo několik pobytů ve tmě, z nichž byl dvanáctidenní nejdelší. Za jednu z nejvíce inspirativních zkušeností považuji spolupráci při skupinové terapii maitri dýchání, kde se využívá sebeléčivého potenciálu dechu.

Sama jsem byla průvodcem odvážným při týdenním pobytu ve tmě, kde vyplouvají napovrch naše největší stíny a bolesti, také mnohdy z období porodu. Terapie tmou symbolicky připomíná návrat do lůna matky a následné vyjití, narození se. To bylo poprvé, kde jsem měla tu čest být u procesu znovuzrození.

Můj přístup je holistický. Praktikuji techniky šamanské, duchovní, práci s dechem, zaměřuji se i na odbornost, byliny a funkční medicínu, kde mi je velkou inspirací MUDr. Jan Vojáček a MUDr. Helena Máslová. Od ní čerpám především ženská témata, jako je ne/plodnost, porody a psychosomatika v gynekologii. Velkou moudrost mi přináší i porodní asistentka Anna Kohoutová či Kateřina Beardmore.

Díky České asociaci dul a sdružení laktačních poradkyň Mamila, kde jsem studovala, se můžu odborně věnovat těhotným ženám. Doprovázím je k porodům a řeším s nimi otázky spojené s kojením.

Baví mě potkávat se s ženami, sdílet, vyrábět přírodní kosmetiku, sandálky, tančit, smát se, plakat, vědět, že jsme tu pro sebe. Proto dělám pravidelně víkendové relaxační pobyty a ženské kruhy pro ženy.

Neměla bych také zapomenout na intenzivní individuální kurz Práce s lůnem se Sussy Nana, který mi byl velikou inspirací pro sebe samotnou i pro další práci s ženami. Hlubokou zkušeností pro mě také byla příprava na můj vlastní porod od Michaely Klementové podle metody hypnoporodu od M. F. Morgan.